Videóáhítat – február 2.

Erős vár a mi Istenünk! Az evangélikus bibliaolvasó Útmutató február 2-ai ószövetségi igéjét olvasom, Ézs 55,11-ből: „Az én igém [...] nem tér vissza hozzám üresen, hanem véghezviszi, amit akarok, eléri célját, amiért küldtem.”

Hat és fél évvel ezelőtt ez az ige szólalt meg az új gyülekezeti ház felszentelésének és az új lelkész beiktatásának az ünnepén gyülekezetünkben. Hiszem, hogy azóta sok istentiszteleten és hétközi alkalmon együtt tapasztalhattuk meg azt, hogy Isten szava nem üres, hanem ott van benne az élet. Azaz erőt ad, termőre fordítja az életünket, betölti a hiányunkat.

Sok mindent üresnek érezhetünk napjainkban, tevékenységeinkben, a kimondott és a hallott szavakban. Mintha céltalan lenne ezek egy része. Istennek viszont van terve velünk. Nem hiába szólít meg minket. Nem lehet hiábavaló és eredménytelen a keresztségünk, az, hogy hozzá tartozunk. A vele való találkozás, az ő igéje tartalommal tudja megtölteni nemcsak egy-egy napunkat, hanem a céltalannak tűnő tevékenységeket is. Ahol ő megszólal, ott véget ér az üresség. Ő jóra tudja fordítani a nehézségeket, a bezártságot, a tehetetlenséget is. Kimunkálja a boldogságunkat. Ez a terve velünk, és ezt nem adja fel. És ebben felhasználhatja ezeket a videóáhítatokat is. Amikor elér minket Isten igéje, akkor mindig a javunkra formál minket. Ámen.

Isten velünk! Erős vár a mi Istenünk!

A 2014. szeptember 7-ei ünnepi igehirdetés honlapunkon elolvasható és meghallgatható: https://sopron.lutheran.hu/igehirdetes/2014-09-07-toth-karoly-beiktatasan-es-a-gyulekezeti-haz-felszentelesen-elhangzott