Levél gyülekezetünk tagjainak

Az egyházközség elnöksége 2023 őszén levelet írt a gyülekezeti tagoknak alkalmainkról, az új német lelkész szolgálatba állításáról, az egyházfenntartói járulékról és a tisztújításról.

 

A Soproni Evangélikus Egyházközség tagjainak

Kedves Testvérünk!

Szeretettel hívjuk istentiszteleteinkre és többi alkalmunkra. Az elmúlt hetekben hétközi alkalmaink is újraindultak, érdemes bekapcsolódni ezeknek az életébe. Meggyőződésünk, hogy mindenkinek sokat ad Isten igéjének hallgatása és a közösség megélése. Alkalmaink listáját a levél hátoldalán olvashatja, de tájékozódhat róluk gyülekezetünk honlapjáról (sopron.lutheran.hu) és hetenkénti hírlevelünkből is, amit emailben is megkaphat, ha az evhirlev@gmail.com címen kéri. 

Egyházközségünkbe új német lelkész érkezik: Rebekka Pöhlmann. Ünnepélyes szolgálatba állítását november 5-én, vasárnap 9 órakor kétnyelvű istentisztelet keretében tartjuk. Mindenkit szeretettel várunk!

Gyülekezetünk tagjainak befizetéseiből működik. Az egyházfenntartói járuléknak gyülekezetünkben nincs kötelező minimumösszege. Presbitériumunk 2023 márciusában új ajánlást fogalmazott meg: Kérjük, hogy a gyülekezeti tagok közül az aktív keresők legalább havi 2000 Ft-ot fizessenek be egyházfenntartói járulékként. Természetesen ennél kisebb támogatást is köszönettel fogadunk. Kérjük, ha eddig nem tette, egy Ön által meghatározott összeggel „egyházfenntartói járulék” megjelöléssel járuljon hozzá egyházközségünk működéséhez. Ezt befizetheti személyesen pénztárunkban (hétfőtől csütörtökig 8 és 12 óra között), online bankkártyás fizetéssel a perselypenz.lutheran.hu oldalon, átutalhatja bankszámlánkra (száma: 11737083-20006895-00000000), feladhatja a templomban és a lelkészi hivatalban elérhető csekken.

2024. februárban és márciusban tisztségviselőket és presbitériumot választunk gyülekezetünkben. Kérjük, december végén, január elején ajánljanak alkalmas személyeket, mérlegeljék, vállalnak-e egyházközségi tisztséget, majd a meghirdetett vasárnapokon adják le szavazatukat. A választás során az lehet választó és választható, aki 2023-ban fizetett egyházfenntartói járulékot.

Lelkészeink és hivatali munkatársaink szívesen fogadják megkeresését, örülünk, ha intenzívebben be tud kapcsolódni gyülekezetünk életébe.

Erős vár a mi Istenünk! Tisztelettel a Soproni Evangélikus Egyházközség nevében:

Sopron, 2023. szeptember 28. 

Dr. Tóth Károly igazgató lelkész

Stinner Dávid felügyelő

 

Felnőtt alkalmaink 

istentiszteletek: minden vasárnap és egyházi ünnepen, 8 és 10 órakor a templomban
A hónap utolsó vasárnapján és nagyünnepeken áldozati gyűjtéssel.
A 8 órai istentisztelet a hónap 1. vasárnapján úrvacsorás.
A 10 órai istentisztelet minden vasárnap csatlakozóan úrvacsorás, a hónap 1. vasárnapján: „Tízórai” – lelki táplálék mindannyiunknak, új zenés, úrvacsorás istentisztelet, a hónap 2. vasárnapján: személyes igei áldással, a hónap 3. vasárnapján: úrvacsorás istentisztelet.
További helyszínek:
Fabricius Szeretetotthon: minden vasárnap 15 órakor (a hónap 2. vasárnapján úrvacsorás)
Balf – templom: minden vasárnap 15 órakor (a hónap 3. vasárnapján és nagyünnepek első napján úrvacsorás)
kórházkápolna: a hónap 1. vasárnapján 16 órakor
Fertőszentmiklós – református gyülekezeti terem (Petőfi u. 62.): a hónap 2. és 4. vasárnapján 16 órakor, nagyünnepek első napján 16.15-kor úrvacsorás

bibliaóra: minden szerdán, 18 órakor a kisteremben

nőslénykör (férfi beszélgetőkör): a hónap 2. hétfőjén, 20 órakor a klubszobában

barkácskör: minden pénteken, 15 órakor a társalgóban

 

Gyermek- és ifjúsági alkalmaink

gyerek-istentisztelet: minden vasárnap, 9 órakor a nagyteremben
Két csoportban, a legkisebbeknek párhuzamos „mocorgó” foglalkozással.

baba-mama kör: havonta két szerdán, 10 órakor a klubszobában
További információ: bmksopron@gmail.com

gyerek-istentiszteleti teaház: a hónap 2. vasárnapján, a gyerek-istentisztelet után a kisteremben

FiFi (fiatal ifi): a hónap egy szombatján 9 órakor a kisteremben

bábcsoport: a hónap egy szombatján 10 órakor a kisteremben

ifi–Jugendgruppe: csütörtökönként és péntekenként felváltva 18 órakor az ifiteremben (Templom u. 12. )

 

Deutschsprachige Veranstaltungen

Deutschsprachiger Gottesdienst: sonntags um 9 Uhr in der Kirche
Am 2. Sonntag im Monat feiern wir den deutschen Gottesdienst mit Abendmahl.

Wochenpredigt: donnerstags um 17 Uhr im Gemeindesaal
Am letzten Donnerstag im Monat feiern wir die Wochenpredigt mit Abendmahl.

Kindergruppe: am 2. und 4. Mittwoch im Monat von 16.30 bis 18.00 Uhr im Gemeindehaus 

Jugendgruppe: zweisprachig abwechselnd donnerstags und freitags um 18 Uhr im Jugendraum

Glaubensgesprächskreis: 2. und 4. Freitag im Monat um 15.30 Uhr im Pfarramt