Egyházunk országos elnökségének állásfoglalása a koronavírus elleni oltás kapcsán

„Mert a maga testét soha senki nem gyűlölte, hanem táplálja és gondozza, ahogyan Krisztus is az egyházat…” (Ef 5,29)

Az élet védelme és az embertársaink iránti felelős magatartás mindannyiunk közös feladata. Az elmúlt hónapokban sokan közülünk ezért nem találkoztak szeretteikkel, nem vettek részt istentiszteleten, nem ünnepeltek a hagyományos módon.

A Covid-19 elleni védőoltás azonban esélyt ad arra, hogy a magunk, valamint egyházi és egyéb közösségeink élete visszatérjen a megszokott mederbe. Ezért biztatjuk egyházunk tagjait, hogy éljenek a vakcina beadatásának lehetőségével, védjük meg ilyen formában is magunkat és egymást!

Hordozzuk továbbra is imádságos szeretetben az egészségügyben dolgozókat – orvosokat, ápolókat, kutatókat – és mindazokat, akik számára a járvány különösen nehéz időszakot jelent!

Budapest, 2021. január 15.

Dr. Fabiny Tamás elnök-püspök és Prőhle Gergely országos felügyelő