Videóáhítat – április 15.

Erős vár a mi Istenünk! Az evangélikus bibliaolvasó Útmutató április 15-ei újszövetségi igéjét olvasom ApCsel 13,52-ből: „A tanítványok azonban megteltek örömmel és Szentlélekkel.”

Azonban. Azért szerepel ez a szó ebben a mai igénkben, mert az előző mondatok arról tudósítanak, hogy Pál apostolt és Barnabást, a gyülekezetalapító misszionáriusokat ellenfeleik kiűzték egy városból. Csapás volt ez számukra, és azoknak is, akik Antiókhiában kereszténnyé váltak az igehirdetésük hatására. Minket is sokféle veszteség ér. Köztük ehhez a történethez hasonlóan mi is távol kell hogy maradjunk több szerettünktől és közösségünktől.

A mai ige ennek ellenére is örömről beszél. Nem láthatják ezután azokat, akik az örömhírt hozták nekik, azonban az öröm forrása velük marad. Ami Isten igéjéből elérte őket, az most már az ő elvehetetlen kincsük. És ez elég az örömükhöz. Sőt, azt olvassuk, hogy az öröm és a Szentlélek megöltötte őket, tehát kiszorította belőlük a szomorúságot és félelmet. Ezt megteheti velünk is az ige. A közösség Pálék és a gyülekezet között megmaradt, mert a közös hit és a remény összekötötte őket. Isten igéje nemcsak ellenpontozza a szétszakítottságot, hanem megteremti a közösséget és a minden nehézséget felülmúló örömöt. Ámen.

Isten velünk! Erős vár a mi Istenünk!