Barkácskör

A barkácskör, azaz „Bastelkreis” létrejötte a Sprügel lelkész házaspár idejére nyúlik vissza.
A körön többnyire idősebb testvérek vettek részt lelkes odaadással.
A kört vezette már Gabnainé Mastalír Márta, Joóbné Dobai Kriszta, jelenlegi vezetője pedig Biczó Zsoltné, Lujzi.
A barkácskör fő tevékenységi köre az adventi vásár illetve az arra való készülés, amikor is a templom bejáratánál jelképes összegért kínálják portékáikat.
A vásáron befolyt összegből a gyülekezet rászorulóit támogatják, illetve textíliákat vásárolnak a templomba, közösségi terekbe. Így nekik köszönheti a gyülekezet a templom bejáratát széltől védő bársonyfüggönyét, a szeretetvendégségeken megterített asztalok abroszait, és a gyülekezeti nagyterem függönyeit is.
A vásárra készülő kisebb-nagyobb műveiket leginkább otthon készítik el, mivel az egy -másfél óra csak kisebb munkákra elég. A pénteken tartott alkalmakon megbeszélik, mit fognak készíteni és azt milyen tempóban tudják kivitelezni.
Így készülnek a hímzett képeslapok, kötött, horgolt papucsok, angyalkák.
Magda nénitől tanult csigatészta, végül asztaldíszek, sírcsokrok és az elmaradhatatlan karácsonyi aprósütemények.
Minden esztendőben igyekezett a kör a Fabricius Otthon minden lakójának valami aprósággal személyesen kedveskedni.
Ezt a 2013-as évben szeretnék még kiterjeszteni, így a gyülekezet legidősebb tagjait is megörvendeztetni egy kis karácsonyi csomaggal.
Az idei esztendőben a barkácskör a diakóniai csoporttal karöltve, egy hatalmas dolgot is felvállalt. Ruhát gyűjtöttek, melyet jelképes összegért adtak el. Rengeteg használható ruhát kaptak. A maradék ruhákat itteni rászorulóknak, és a lelkészek segítségével az ország másik részére szeretnék eljuttatni, ahol még nagyobb szükség van rá.
A kör nyitott, szívesen várnak csatlakozni kívánó tagokat péntekenkénti találkozójukra.

A barkácskör vezetője: Biczó Zsoltné
Találkozó ideje: minden péntek 16 óra, téli időszámítás esetén 15 óra
A találkozó helyszíne: Sopron, Templom u. 12. fsz. 3.